postheadericon Modne pasemka

Ostatnimi czasy koloryzacja stała się tak powszechna, że na ulicach bardzo trudno jest spotkać kobietę o naturalnym kolorze włosów, za to często można spotkać dziewczynę z białymi pasemkami nałożonymi na czarne włosy (i z fryzurą w  stylu emo) lub dla odmiany chłopaka z pasemkami w kolorze np. fioletowym. Co to oznacza? Z pewnością fakt, że popularne dawniej pasemka powróciły do łask.

Pasemka znów stały się ozdobą fryzury. Ich obecność pozwala optycznie odświeżyć wygląd włosów oraz podkreślić rysy twarzy – wszystko zależy jednak od koloru, jaki zostanie zastosowany. Najczęściej na ciemne odcienie włosów nakładane są pasemka w jaśniejszych kolorach (aby je lekko rozjaśnić), natomiast na jasne włosy (głównie blondy) nakładane są pasemka ciemniejsze. Dzięki pasemkom nie trzeba radykalnie zmieniać koloru włosów – możliwa jest stopniowa zmiana ich odcienia.

Jeśli boisz się, że wybrany kolor nie będzie do Ciebie pasował, warto najpierw zainwestować pieniądze w pasemka doczepiane (można je kupić w większości sklepów, niekoniecznie fryzjerskich, a także w Internecie). Jest to również idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą na stałe zmieniać koloru swojej fryzury, ale za to chcą oryginalnie wyglądać na okazyjnej imprezie lub koncercie – zielone, czy różowe pasemka? Żaden problem, jeśli nie przeszkadza Ci, że będziesz mocno rzucać się w oczy.

W celu zrobienia pasemek, najlepiej jest udać się do profesjonalisty – tak jest bezpieczniej, ponieważ niczym nie ryzykujesz, a nawet zyskujesz. Możesz bowiem poradzić się stylistki/fryzjerki, co do odcienia i rodzaju pasemek. Nie jest przecież powiedziane, że pasemka muszą być nałożone równomiernie na całą powierzchnię włosów. Efektownie wyglądają te, wykonane jedynie na ich części.

Często klienci mylą pasemka z baleyagem, czy słusznie? Otóż nie, ponieważ są to dwa oddzielne zjawiska. Baleyage polega na nałożeniu na włosy kilku kolorystycznych refleksów zbliżonych barwą do odcienia włosów (swoista gra świateł) – często jest on niezauważalny, a efekt uaktywnia się dopiero przy odpowiednim świetle. Pasemka natomiast można zauważyć na pierwszy rzut oka – są to bowiem kolorowe pasma różnej grubości (mogą być wielobarwne lub kontrastujące z odcieniem włosów).

Pasemka to świetne rozwiązanie, jeśli włosy straciły świeży wygląd lub po prostu wypłowiały. Trzeba jednak znać umiar – najpiękniejsze pasemka to te, wyglądające naturalnie, jeśli natomiast jest ich zbyt wiele, efekt wydaje się sztuczny i nieestetyczny.