postheadericon Krótkie włosy

Niektórzy myślą, że krótkie fryzurki to mało pracy o poranku. Nie jest to jednak prawdą (a w każdym razie nie do końca) – osoby, które mają krótkie włosy muszą codziennie rano wstawać wcześniej, aby je układać, ponieważ podczas snu kształt fryzury całkowicie się niszczy (chyba, że włosy są ścięte na tzw. „zapałkę” – wtedy żaden sen im nie straszny). Dodatkowo krótkie włosy szybciej się przetłuszczają (są bowiem częściej czesane i układane) oraz bardziej się „puszą” (jest to szczególnie problematyczne), co sprawia wielkie kłopoty właścicielkom.

Najkorzystniej krótkie fryzurki wyglądają u kobiet o twarzy okrągłej (jeśli nie odsłaniają uszu i skroni), ponieważ optycznie wyszczuplają twarz. Tego typu fryzurek powinny natomiast unikać panie o szerokim czole i wąskim podbródki (szczególnie włosów ściętych na „jeżyka” bądź „zapałkę”), ponieważ będą one odsłaniać mankamenty ich kształtu twarzy. Bardzo efektownie wyglądają krótkie fryzurki z lekką trwałą, które dodadzą seksapilu każdej kobiecie, niezależnie od kształtu jej twarzy.

Kilka propozycji krótkich fryzur:

krótka, asymetryczna fryzurka z grzywką – pozwoli urozmaicić codzienne życie. Asymetryczne cięcia są niezwykle modne już od kilku sezonów. Modne, ale i praktyczne, ponieważ nie wymagają długiego wystawania przed lustrem w łazience i układania – wyglądają oryginalnie już po kilkakrotnym przeczesaniu palcami z nałożonym na nie żelem lub pianką. Urozmaiceniem będzie tu dodanie grzywki, najlepiej długiej i zaczesanej na bok.

bardzo krótko, wręcz chłopięco – niezwykle twarzowe cięcie, dodające (paradoksalnie) dziewczęcej świeżości. Króciutka, wystrzępiona grzywka oraz mocne cieniowanie na karku (najbardziej pasuje do osób o owalnym kształcie twarzy)– idealna propozycja dla odważnych pań, które nie lubią tracić czasu stojąc przed lustrem.

włosy krótkie i kręcone – niezwykle odważna i urokliwa propozycja, która pozwoli każdej kobiecie z klasą wyłonić się z tłumu. Taka fryzurka jest jednocześnie figlarna i seksowna – daje poczucie stuprocentowej kobiecości. Dla osób o włosach prostych: nie ma czym się martwić, wystarczy cierpliwe zakręcić pukle swoich włosów na lokówce lub wałkach i utrwalić mocnym lakierem, a nie będzie widać, czy są to loki sztuczne, czy też naturalne.

mocne i zdecydowane cięcie – tylko dla odważnych. Popularne przede wszystkich wśród młodzieży, ponieważ dodaje drapieżności i wyrazistości. Włosy są mocno wycieniowane na całej długości. Dodatkowej frywolności fryzurze nadają pazurki i grzywka lekko opadająca na oczy. Tak ścięte włosy najlepiej jest układać za pomocą żelu lub pianki (nie obędzie się również bez utrwalającego efekt lakieru).