postheadericon Włosy półkrótkie

Nie do końca długie, a jednak nie całkiem krótkie – włosy o średniej długości zyskują na popularności!

Półdługie włosy są świetnym rozwiązaniem dla osób, którym znudziły się już krótkie fryzurki i chcą zmienić coś w swoim wyglądzie. Wcześniej mocno wycieniowane, asymetryczne lub obcięte na tzw. „zapałkę” włosy, teraz mają przejść metamorfozę i zostać przedłużone, a dokładniej zapuszczone. „Długie za wszelką cenę” nie wchodzą jednak w grę (kto bowiem chciałby mieć włosy długie, ale zniszczone?). Dlatego najlepszym sposobem na zadbane włosy są częste wizyty u fryzjera (który będzie konsekwentnie podcinał zniszczone kosmyki) oraz używanie suplementów wzmacniających włosy (a czasem nawet przyspieszających ich wzrost). Proces zapuszczania włosów jest dość długi i żmudny, dlatego panie często decydują się na pozostanie przy włosach jedynie lekko wydłużonych, tzw. półkrótkich, z których również można wyczarować prawdziwe, fryzjerskie cuda.

Fryzury dla pań o włosach średniej długości inspirowane są często latami 40., gdzie królowały eleganckie i kobiece fale. Jak uzyskać efekt fali na włosach półkrótkich? Przede wszystkich należy zrezygnować z grubych wałków na rzecz lokówki bądź wsuwek. Najpierw włosy trzeba umyć, a następnie lekko podsuszyć suszarką (najlepiej zimnym podmuchem powietrza). Później należy nałożyć preparat nabłyszczający i podzielić włosy na 8-10 centymetrowe pasma. Każde z pasemek należy nawinąć na wałek lub rozgrzaną lokówkę, a na koniec spryskać lakierem bądź sprayem do loków. Gotowe – prosty i szybki sposób na falowane włosy a la lata 40.

Styliści polecają tutaj również fryzurki mocno wycieniowane z oryginalnymi grzywkami (zawsze układanymi w nieładzie, bądź zawadiacko opadającymi na oczy). Z mody nie wyszły też znane wszystkim „pazie” oraz „boby” – fryzury wyglądają urokliwiej i oryginalniej, jeśli ścinane są asymetrycznie, a przedziałek znajduje się na boku (lepiej bliżej krótszego cięcia). Przy tego typu fryzurkach bardzo ważny jest kolor włosów, który może podkreślać lub pomniejszać cały efekt. Do bardziej oryginalnych fryzur odpowiedniejsze są intensywne kolory, np. miedziany czerwień, bądź głęboka śliwka. Z kolei romantyczne fryzurki, tradycyjne „boby”, lepiej będą wyglądały, jeśli włosy zostaną jedynie „okraszone” różnokolorowymi refleksami.

Często bywa tak, że włosy półkrótkie są tylko efektem przejściowym podczas procesu zapuszczania włosów. Wcale to jednak nie oznacza, że nie można mieć i wtedy efektownej fryzury. A kto wie, może właśnie taka długość włosów przypadnie komuś szczególnie do gustu i nie będzie on chciał już z niej zrezygnować…