postheadericon Fryzury na wyjątkowe okazje

Każda kobieta chce na co dzień czuć się piękna. Uroku, oprócz gustownie wybranego stroju i makijażu, może dodać jej dobrze dobrana fryzura. Na co dzień kobiety wybierają raczej fryzury łatwe i szybkie w wykonaniu, kiedy jednak przychodzi pewien wyjątkowy czas i okazja (np. ślub, wesele, sylwester, urodziny, czy bankiet w pracy), zaczyna się prawdziwe „fryzurowe szaleństwo”.

Przykłady eleganckich i prostych w wykonaniu fryzur:

kok „muszelka” – wykonanie: włosy ściągnij tuż nad karkiem w „koński ogon”, zapleć je gumką. Następnie zwijaj kucyk nad gumką w kształt przypominający muszlę, konstrukcję umocnij wsuwkami (lub efektownymi spinkami) i gotowe. Prosty sposób na elegancką fryzurę.

kok „obwarzanki” – wykonanie: na włosy nałóż fluid wygładzający ich powierzchnię. Włosy podziel na kilka pasm, każde pasmo zwiń w obwarzanek i przytwierdź do głowy za pomocą wsuwki – całość ma dać efekt drobnych obwarzanków w kształcie koka. Fryzurę możesz przyozdobić np. spinkami w kształcie kwiatów.

romantyczne upięcie – wykonanie: na świeżo umyte włosy nałóż preparat ułatwiający stylizację. Włosy podziel na pasma różnej grubości. Każde pasmo zakręć przy pomocy lokówki lub wałków (lokówka będzie jednak zdecydowanie szybszym sposobem). Następnie skręcone pasma zbierz razem i upnij przy pomocy wsuwek – ważne, aby część kosmyków nie była spięta, ale romantycznie puszczona na twarz i kark. Fryzurę można ozdobić świeżymi kwiatami, np. konwaliami lub stokrotkami. Idealna fryzura na pierwszą randkę (choć zimą trudna do wykonania).

mały koczek – wykonanie: na wilgotne włosy nałóż preparat ułatwiający stylizację. Włosy osusz strumieniem powietrza (najlepiej zimnego) z suszarki, a następnie pasmo po paśmie dokładnie wyprostuj używając prostownicy (pamiętaj, aby dostosować temperaturę urządzenia do rodzaju Twoich włosów). Wyprostowane włosy zbierz w „koński ogon” tuż nad karkiem i delikatnie skręcaj całość w prawą stronę. Konstrukcję przytwierdź do głowy przy pomocy wsuwek. Fryzurę spryskaj lakierem dla lepszego utrwalenia efektu końcowego. Możesz delikatnie ozdobić całość, świeżymi kwiatami lub kolorową tasiemką.

Jeśli sama nie jesteś w tanie wykonać fryzury, o której marzysz, warto jest skorzystać z usług fryzjerów (a najlepiej jeśli dany fryzjer, będzie jednocześnie stylistą). Boisz się, że wykonana w salonie fryzura nie przypadnie Ci do gustu? Wybierz się najpierw na tzw. fryzurę próbną, kiedy to fryzjer postara się dopasować uczesanie do Twoich wymagań, w razie potrzeby poprawi upięcie lub całkowicie je zmieni. Dzięki takie wizycie będziesz spokojniejsza o efekt końcowy podczas przygotowań do ważnego dla Ciebie wydarzenia.